Про заклад
Дошкільний навчальний заклад (ясла – садок) №2 «Вербиченька» Конотопської міської ради Сумської області
Гарно в нашому садочку!
Наш садок всім рідний дім.
Тож приводьте сина й дочку.
Будем раді вам усім!
Дошкільний навчальний заклад (ясла – садок) №2 «Вербиченька» заснований у 1961 році. Першим керівником закладу була Неред Аріадна Олександрівна, потім її на цій посаді змінила Сіровська Нінель Михайлівна. За цей час ми функціонували і як окремий заклад №2 «Івушка», і входили до складу НВО. Засновником нашого садочку був Конотопський електромеханічний завод «Червоний металіст», який намагався створити належні умови, виділяв вагому шефську допомогу для гідного утримання дітей своїх співробітників. В 1990 році керівником закладу стала Слєпченко Любов Макарівна. За її керівництва у закладі працювали такі талановиті педагоги: Руденко К.Г., Полосьмак В.С., Голуб В.І., Бережна Л.О., Теребинська В.М. В садочку панувала атмосфера домашнього затишку . В 1995 році заклад був переданий на баланс міськвно. Незважаючи на складний економічний період становлення молодої незалежної держави, грошові реформи, садочок витримав і продовжував розвиватися. Завдяки кваліфікації і досвідченості керівника отримувалася шефська допомога від підприємств як міста, так і району, як матеріальна, так і продукти харчування. Плинув час, життя налагоджувалося. В 2001 році заклад об’єднали з початковою школою і створили НВО. Під вмілим чоловічим керівництвом Пирлика Миколи Григоровича сталися значні зміни в житті закладу : газифіковано будівлю садочка, зроблено капітальний ремонт харчоблоку, облаштована територія майданчиків, пофарбовано фасад основної будівлі. В 2004 році навчально – виховне об’єднання №2 «Школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземної мови – дитячий садок «Вербиченька» реорганізовано в Дошкільний навчальний заклад (ясла – садок) №2 «Вербиченька». Керівництво закладом очолила Черемних Галина Володимирівна. В цей час в садочок прийшла працювати ініціативна і творча людина, вихователь – методист Власова Тетяна Петрівна. Завдяки її ідеям, пропозиціям групові кімнати набули більш сучасного і естетичного вигляду, був облаштований методичний кабінет. 21 вересня 2016 року ми святкували своє 55-річчя. На даний момент в садочку працює 11 кваліфікованих педагогів, з них вісім мають вищу фахову освіту. З 2011 року заклад очолює Ніколаєнко Тетяна Олексіївна . Протягом цього періоду було зроблено поточні ремонти у всіх групових кімнатах, спальнях, роздягальнях дошкільного закладу з метою приведення їх у відповідність до санітарних та естетичних норм. У 2011 році пофарбовано фасад основної будівлі; у 2013 році було зроблено поточний ремонт харчоблоку , облаштовано кабінет практичного психолога.
В Конотопському дошкільному навчальному закладі (ясла – садку) №2 «Вербиченька» функціонує п’ять груп : група дітей раннього віку, дві молодші групи, одна середня група, одна старша група. Пріорітетним напрямком роботи закладу до 2013 року був еколого – краєзнавчий напрямок. Вихователі нашого закладу в своїй роботі використовували виховний досвід українського народу, норми поведінки в природі, що склалися історично і передавалися з покоління в покоління засобами народного календаря, усної народної творчості, через обряди , свята тощо. Для кращого засвоєння дітьми екологічних знань і моральних правил поведінки в природі використовували багато народних легенд, повір’їв, приказок, казок цілком доступних для дошкільнят особливо коли в них йшлося про бережливе ставлення до живої та неживої природи.
Підсумовуючи результати роботи з еколого – краєзнавчого напрямку ми можемо зробити висновки, що діти мають певні знання про природу нашого регіону, володіють нескладними засобами вирощування рослин, догляду за тваринами, можуть спостерігати, бачити красу природи рідного краю .
Починаючи з 2014 року педагогічний колектив закладу працює над проблемою художньо – естетичного розвитку дошкільників більш поглиблено, обираючи художньо – естетичний напрямок домінуючим в роботі. Враховуючі вимоги сучасності, необхідно більше уваги приділяти естетичному вихованню у дітей, розвитку їх творчої активності, креативності, спонукати їх до експериментування, вигадування, створення композицій та образів
Хочеться зупинитися на творчому , професійному, дієздатному педагогічному колективі дошкільного закладу. Наші вихователі не просто педагоги – це люди, які протягом певного часу проживають спільне з дитиною життя, відповідають за її особистість, забезпечують почуття рівноваги й безпеки, комфорту й затишку.
З 2012 року в закладі працює молодий, енергійний, талановитий вихователь – методист Пасічнюк Ольга Володимирівна. Незважаючи на зовсім невеликий досвід роботи в довкіллі, користується авторитетом серед колег нашого закладу. У 2012 році провела майстер – клас з нетрадиційної техніки малювання «Мармурування» під час засідання обласної творчої групи в м. Конотоп та м. Лебедин приймали участь у обласному науково – практичному семінарі спеціалістів управлінь(відділів)освіти, методистів дошкільної освіти районних (міських) методичних кабінетів – «Умови організації трудової діяльності
Слєпченко Любов Макарівна – вихователь, «спеціаліст вищої категорії», досвідчений , грамотний, творчий, відповідальний педагог, має ґрунтовну професійну компетентність, уміло використовує ефективні форми і методи роботи, здійснює орієнтовно – особистісний підхід до освітньої діяльності. Використовує як сучасні методи, так і нетрадиційні форми роботи з дітьми, які сприяють розвитку дитини як особистості. Протягом п’яти років є керівником гуртка « Маленькі мислителі», де навчає дітей самостійно міркувати, мислити, приймати рішення, обґрунтовувати свою точку зору, узагальнювати та висловлювати свою думку.
Красновид Світлана Миколаївна – вихователь, «спеціаліст першої категорії» , працює на посаді вихователя ДНЗ № 2 «Вербиченька» з 1992 року. Великого значення надає національному вихованню, яке є певним підґрунтям в справі зміцнення моральних сил дитини, виховання у неї звички поважати народні традиції, цікавитися життям свого міста. Адже саме вихователь має помітити, які національні риси бажано зміцнити в духовному складі дитини, як навчити дитину шанувати інших людей, що живуть поруч, пробудити їх до глибокого благородного життя. Працюючи вихователем, у своїй групі створює особливі умови, щоб діти відчували, що їх тут люблять, чекають; довіряли всім, хто її оточує. Золоті джерела праць С. Русової — не тільки історія педагогічної і психологічної думки, а й цілком сучасний погляд на загальну проблему освіти, визначення її цілей, завдань, основних принципів побудови, змісту, форм і методів організації виховання, що забезпечують повноцінний розвиток дитини як особистості. Тому її ідеї є надзвичайно важливими в питанні виховання дітей на спадщині рідного краю, для формування у особистості дитини національних рис: поваги до свого міста, бажання берегти його красу та природу. Вихователь має досвід роботи «Національне виховання дітей дошкільного закладу за ідеями Софії Русової».
Бондаренко Людмила Олексіївна – вихователь, «спеціаліст першої категорії», працює на посаді вихователя дошкільного навчального закладу №2 «Вербиченька» з 205 року. Приділяє значну увагу фізичному вихованню дітей, розвитру рухових якостей, зміцненню і збереженню здоровя дошкільнят. Є керівником фізкультурно – туристичного гуртка «Маленькі туристи, де намагається розвинути у малят інтерес до занять фізкультурою, вивчає спортивні і народні ігри, вчить шанувати земляків, які уславили рідний край. Впроваджує елементи методики М. Єфіменка. У 2012 році узагальнила свій досвід роботи «Оптимізація рухового режиму в дошкільному закладі», який впроваджують в практику роботи вихователі нашого закладу.
Яцун Алла Миколаївна – вихователь, «спеціаліст першої категорії» працює на посаді вихователя дошкільного навчального закладу №2 «Вербиченька» з 2000 року. В роботі використовує нові методи і форми навчання, які сприяють розвитку дитини як сучасної , компетентної особистості , формують уміння спостерігати, порівнювати, аналізувати . Підтримує у вихованців інтерес до пізнання, міркування шляхом творчих ігор. Заходи, які проводить цей вихователь завжди мають позитивний характер. Протягом двох років керує гуртком «Талановиті пальчики» та допомагає дітям відчувати глибину сприймання світу, навчає їх дивитись і бачити, слухати і чути, розуміти і любити. У 2013 році прийняла участь у міському конкурсі професійної майстерності педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів міста «Вихователь року», де стала лауреатом. З листопада 2014 року працює на посаді вихователя – методиста на 0,5 ставки та практичного психолога на 0,5 ставки.
Романенко Валентина Володимирівна – працює на посаді вихователя дошкільного навчального закладу з 2008 року. В педагогічній практиці втілює ідеї М. Монтессорі. Вона впевнена , що вихователь дошкільного закладу – це спостерігач і експериментатор, намагається фіксувати всі зміни , які відбулися у фізіологічному і психологічному розвитку вихованців,поволі направляє їх, помічаючи паростки нового в житті дітей, в потрібних випадках приходить на допомогу. Користується повагою і авторитетом серед батьків,проводить відповідну роботу у «Школі молодих батьків» , що створена у закладі.
Ярошенко Світлана Олександрівна – працює на посаді вихователя дошкільного навчального закладу №2 «Вербиченька» з 2011 року. Увесь її навчально-виховний процес будується на основі функціонування української мови, пропаганди українського літературного мовлення, шанобливого ставлення до національної гідності людини, її культури, мови. У своїй групі створила куточок, в якому відтворила елементи української бабусиної хатки. Малята залюбки допомагають. Вони одразу потрапляють у світ традицій матеріальної та духовної культури нашого народу. Велика піч, що оздоблена українським декоративним розписом, є улюбленою у дітей. Звісно, пирогів у ній не спечеш і борщу не звариш, проте уявлення про перебування у селянській хаті — такій, у якій мешкали наші діди-прадіди, ця піч все ж таки створює. На печі, як годиться, розкладені глиняні глечики, горщики, гарбузи. А поряд на миснику,— інший керамічний посуд, що розмальований за традиціями українського декоративного розпису: тарілка, миска й полумиски, кухлі, барильця, куманці тощо. Світлана Олександрівна працює над узагальнення свого досвіду роботи на тему «Українське народознавство у роботі з дошкільниками».
Довгий час в садочку була вакансія музичного керівника. І ось в квітні 2012 року на цю посаду прийшов досвідчений педагог Матвійчук Валентина Олексіївна. Завжди на високому рівні проходять свята, розваги, вечори , концерти у нашому дошкільному закладі. Вона може передбачити обдарування кожної дитини. Підтримати, розвинути їх – вважає своїм обов’язком. ЇЇ вихованці із задоволенням відвідують музичні заняття, де вчаться співати, танцювати, грати на музичних інструментах Успішно працює під її керівництвом фольклорний гурток «Співаночка».
Для психологічного розвантаження як дітей, так і педагогів з квітня 2011 року в садочок прийшла працювати практичний психолог Богданова Олена Миколаївна. ЇЇ заспокійливий голос, приємна манера спілкування дають свої плоди.
Концепція нашого закладу – це виховання дітей любов’ю, терпінням, турботою, індивідуальним підходом до кожного. Адже дитину ми розглядаємо як найбільшу цінність в світі, вкладаємо в нашу роботу максимум енергії та позитивних емоцій, тому що займаємось тією справою, яку любимо і в яку віримо.