Витяг з Положення про дошкільний навчальний заклад

Положення про дошкільний навчальний заклад (Витяги)

Організаційно – правові засади діяльності дошкільного навчального закладу

  1. Дошкільний навчальний заклад у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України “Про освіту”, “Про дошкільну освіту”, іншими законодавчими актами, актами Президента України, Кабінету Міністрів, наказом МОН, інших центральних органів виконавчої влади, рішеннями місцевих органів виконавчої влади, та органів місцевого самоврядування, цим Положенням та власним статутом.
  2. Прийом дітей до дошкільного навчального закладу здійснюється керівником (протягом календарного року) на підставі заяви батьків або осіб, які їх заміняють, медичної довідки про стан здоров’я дитини, довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтва про народження.

Для прийому дітей до дошкільного навчального закладу (групи) компенсую чого типу додатково додається:

  • спеціальні групи (заклад) – висновок психолого – медико – педагогічної консультації;
  • санаторні групи, заклад – висновок територіального лікувально – профілактичного закладу чи тубдиспансеру;
  • направлення управління освіти.
  1. Під час прийому дитини до дошкільного навчального закладу керівник зобов’язаний ознайомити батьків, або осіб які їх заміняють, зі статутом ДНЗ, іншими документами, що регламентують його діяльність. Групи комплектуються за віковими ознаками (одновікові, різновікові), відповідно до нормативів наповнюваності, санітарно – гігієнічних норм і правил утримання дітей у дошкільних закладах.
  2. Формування новостворених груп здійснюється наприкінці навчального року.
  3. За дитиною зберігається місце в навчальному закладі в разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, на час відпустки батьків або осіб, які їх заміняють, а також у літній оздоровчий період (75 днів).
  4. Відрахування дитини із дошкільного навчального закладу може здійснюватись:
  • за бажанням батьків або осіб, які їх заміняють;
  • на підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, що включає можливість її подальшого перебування у дошкільному закладі даного типу;
  • у разі несплати без поважних причин батьками, або особами, які їх заміняють, плати за харчування дитини протягом двох місяців.

Адміністрація дошкільного навчального закладу зобов’язана письмово повідомити батьків, або осіб, які їх заміняють, про відрахування дитини не менше як за 10 календарних днів.

  1. Органом громадського самоврядування у дошкільному навчальному закладі є загальні збори (конференції) колективу закладу та батьків або осіб, які їх заміняють, що скликаються не рідше одного разу на рік. Загальні збори обирають раду дошкільного закладу.
  2. У період між загальними зборами діє рада ДНЗ. Рада ДНЗ організовує виконання рішень загальних зборів, розглядає питання поліпшення умов для здобуття дошкільної освіти, зміцнення матеріально – технічної бази, поповнення й використання бюджету закладу, вносить пропозиції щодо морального і матеріального заохочення.
  3. У дошкільному закладі може створюватись і працювати піклувальна рада з метою залучення громадськості до розв’язання проблем освіти, забезпечення сприятливих умов ефективної роботи дошкільного навчального закладу.

Основними завданнями піклувальної ради є:

  • співпраця з органами виконавчої влади, підприємств, навчальним закладами, окремими громадянами, спрямована на поліпшення умов утримання дітей в ДНЗ;
  • сприяння залученню додаткових джерел фінансування ДНЗ;
  • всебічне зміцнення зв’язків між родинами дітей та ДНЗ;
  • сприяння соціально – правовому захисту учасників навчально – вихованого процесу, тощо.

 

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *