ПСИХОЛОГІЧНИЙ МАРАФОН
У кожної дорослої людини є такі спогади про дитинство, які наповнюють душу незрівняним ні з чим теплом. «Всі ми родом з дитинства…». Найкраще нам хочеться «взяти з собою» у доросле життя. Саме батьківська любов забезпечує дітям емоційну захист і психологічний комфорт, дає життєву опору, а любов і безмежна довіра дитини до батьків роблять його особливо сприйнятливим до їх впливу. Спеціальні психолого-педагогічні та соціологічні дослідження показують, що родина потребує допомоги фахівців на всіх етапах дошкільного дитинства. Очевидно, що сім’я та дитячий садок, маючи свої особливі функції, не можуть замінити один одного і повинні взаємодіяти в ім’я повноцінного розвитку дитини-дошкільника.
Наш дитячий дошкільний заклад намагається намітити такі форми роботи з сім’єю протягом року, які створювали б умови для творчого, спільної співпраці дітей, батьків та працівників дитячого садка.
Пропонуємо вам взяти участь у нашому психологічному марафоні, який має на меті створення позитивного настрою, стимулювання інтересу до психологічних знань, покращення мікроклімату в нашому закладу.
Отже, шановні батьки, пропонуємо вам відповісти на запитання анкети, щоб ми змогли більш детально зрозуміти ваші потреби, побажання та думки.
Запитання анкети: «Наше життя у ДНЗ»
- Яка форма отримання інформації для вас найзручніша: соціальні мережі, сайт дитячого садочка, безпосередньо від вихователя?
- Допомогу яких фахівців ви хотіли б отримати у вирішенні питань, що вас цікавлять: завідувача, медсестри, музичного керівника, психолога, вихователя?
- Ваші пропозиції щодо покращення співпраці?
Дякуємо за відповіді!
Як зберігати спокій у родині?
Хтось сприймає карантин як позбавлення волі — чекає, що це колись закінчиться, і відкладає своє життя на потім. Хтось здатен жити сьогоднішнім днем — тут і зараз. Психічно здорова людина все ж схильна планувати своє життя — будувати плани на майбутнє, прогнозувати. Тому для проживання карантину кожен має обрати свій шлях: хтось візьметься готувати себе до майбутнього активного життя і буде займатися спортом, читати, розвиватися, комусь легше просто «проспати», умовно кажучи, цей період, інші оберуть шлях перечікування. Будь-який варіант має право на існування, якщо це працює конкретно для вас і допомагає зберегти внутрішню рівновагу.
Це шанс для нас побути в сім’ї, насолодитися довгим спілкуванням з дітьми — на це в нас завжди бракує часу в шаленому темпі життя. Відчути радість від перебування поруч і розмов. Ми раптом можемо зрозуміти, що довго жили разом і не помічали сотень розбіжностей у поглядах — вони просто були невидимі, бо ми ходили на роботу. Але це якраз привід із цим попрацювати.
Також у нагоді стане почуття гумору. Гумор і сміх знижують стрес. Стрес шкідливий саме тим, що в цей час в організмі зростає рівень кортизолу, а це пригнічує нашу імунну систему. Жарти і гумор знижують напругу і стрес і дають нам змогу впоратися зі складною ситуацією. Тому позитивне налаштування під час карантину дуже важливе.
А ми бажаємо вам добра, віри і надії!
Також пропонуємо вам разом з вашими дітьми намалювати малюнок:
«Мій улюблений дитячий садок».
Малюнки та відповіді на запитання анкети пропонуємо вам викласти на сторінці закладу у Фейсбуці.